Denerwują Cię przepełnione siłownie albo strata czasu związana z dojazdem do klubu fitness ? Jest na to sposób. A może chcesz mieć w swoim domu coś czego jeszcze nie ma nikt inny ? W takim razie pomyśl o domowej siłowni !

Jeśli tylko możesz wygospodarować jedno pomieszczenie w swoim domu/mieszkaniu … to jesteś w domu. Pomyśl o pokoju fitness w którym będziesz mogła ćwiczyć ile chcesz i kiedy chcesz. Jeśli myślisz , że to drogie przedsięwzięcie to zapewniamy , że przy dzisiejszych cenach karnetów do klubów fitness może okazać się , że kilka sprzętów i kilka akcesoriów fitness zwrócić może się już po roku lub dwóch .

Oto kilka podpowiedzi jak urządzić pokój fitness by ćwiczenie sprawiało prawdziwą frajdę.

1. Światło i świeże powietrze.

– wskazane jest by w pomieszczeniu było duże okno lub jeśli go nie ma naprawdę dobre oświetlenie sztuczne. Tu wyjątkowo jak nigdzie indziej sprawdzą się żarówki o barwie chłodnej . Dzięki oknu będziesz mogła regulować też ilość wlatującego świeżego powietrza. I znów , gdy go nie ma i jeśli Cię stać pomyśl o klimatyzacji. Jeśli Cię nie stać , zwyczajny, duży stojący wiatrak też spełni swoje zadanie.

2. Góra czy dół ?

– gdy mieszkasz w domku zdecydowanie polecamy pomieszczenia znajdujące się na parterze lub  w piwnicy. Odradzamy strych . Górne pomieszczenia z zasady są cieplejsze i jest w nich duszniej. Poza tym gdy ćwiczysz odgłosy z górnych pomieszczeń są zawsze bardziej słyszalne  niż z dolnych.

3. Kolory

– wszystkie kolory , które wprawiają Cię w dobry nastrój . Energetyczne pomarańcze , zielenie , fiolety będą zawsze bardziej motywować do jeszcze większego wysiłku

4. Sprzęt

– tu oczywiście ważna jest powierzchnia oraz budżet jakim dysponujesz. Jeśli jest mały , pamiętaj że zawsze możesz rozbudowywać swoją salę fitness dokupując kolejne sprzęty w późniejszym czasie.  Zacznij od sprzętu , który najbardziej lubisz , np uniwersalny jeśli chodzi o oddziaływanie na dużą grupę mięśni ,orbitrek . Jeśli masz miejsce dołącz urządzenie kardio jakim jest rower stacjonarny, które pozwoli na popracowanie nad kondycją.  Jeśli możesz pozwolić sobie na więcej : wioślarz , skakanka , piłka bosu , hantle , a może i mały atlas. Nie zapomnij o małej drabince na jednej ze ścian . A może zaszalejesz i wstawisz jeszcze bieżnię elektryczną ? Jeszcze raz podkreślamy – każdy element domowej siłowni to składowa możliwości finansowych oraz lokalowych.

5. Dla oka i ucha

– fajnie ćwiczy się gdy z głośników sączy się muzyka. Czasem wystarczy mały odtwarzacz CD z radiem , z ulubioną stacją. Wymagający już na poziomie projektowania powinni pomyśleć o wstawieniu kilku głośników w ściany/sufit lub ustawić głośniki od kina domowego. Dla oka telewizor by obejrzeć ulubiony serial ale też duże lustro na jedną ze ścian , które spełni zadanie podglądania siebie i prawidłowość wykonywanych ćwiczeń.

6. Wyciszenie pomieszczenia

– jeśli mieszkasz w domku nie jest konieczne , tym bardziej że dzisiejszy sprzęt magnetyczny nie hałasuje już tak jak ten starszy mechaniczny . Jeśli mieszkasz w bloku , pomyśl o wyciszeniu wykorzystując gruby korek lub grube maty. Wyciszenie przydaje się głownie wtedy gdy wyciskasz na sztandze kolejne pumpy i gdy już mocno zmęczona nie zawsze jesteś w stanie położyć ją cicho na podłożu.

7. Dodatki nie konieczne potrzebne

– pomyśl o odrobinie zieleni – nie przeszkadzający kwiat ustawiony w kącie . Piękna fototapeta ? Czemu nie ? Młoda mama może pomyśleć o kąciku dla dziecka z ulubionymi zabawkami choć lepiej te chwile mieć tylko dla siebie. A może dystrybutor z zimną wodą ? Prysznic blisko pokoju fitness z pewnością będzie praktycznym dodatkiem ułatwiającym szybkie odświeżenie się po intensywnych ćwiczeniach.

Gdybyś potrzebowała doradztwa , pomocy lub po prostu chciała zlecić to firmie , która się na tym zna – służymy pomocą. Robimy to profesjonalnie zawsze dbając o szczegóły oraz dopasowując się do możliwości klienta – wejdź na http://www.orbicpolska.pl/salefitness i skontaktuj się z nami .