Która z Pań nie marzyła o tym by w końcu kupić nowy strój kąpielowy w rozmiarze 38 i móc bez żadnych kompleksów zaprezentować swoje wdzięki ? Która z Was chciałaby nie patrzeć z zazdrością na inne kobiety wpędzając się równocześnie w złe samopoczucie. Od lat mówimy że ciało jakie posiadamy dziś jest sumą działań wykonanych wczoraj . A te działania to odpowiednia dieta i ruch. O ile nasza wiedza na tematy związane z dietą jest bardzo ogólna i nie będziemy się wysilać udawać że jesteśmy w tej dziedzinie specjalistami , o tyle aktywność fizyczna to coś czym zajmujemy się na co dzień .

Jak przygotować swoje ciało i organizm do okresu letniego ?

  1. Nie rzucać się na głęboką wodę – nasz organizm po zimie bardzo często jest zastany i każde mocne przyspieszenie może powodować kontuzje oraz bolesność stawów i mięśni. Najlepiej rozpocząć od spacerów lub jazdy na rowerze gdy sprzyja pogoda , a gdy nie sprzyja idealnym rozwiązaniem jest rower stacjonarny oraz kilka prostych ćwiczeń z samego rana.
  2. . Gdy już troszkę się rozruszamy (przez ok 10 dni wg zaleceń z pkt 1) można powoli wejść na wyższe obroty. Bieganie w parku lub ścieżkach zdrowia jest idealne . Niestety jeszcze w tym okresie (wczesnowiosennym) warto sprawdzić poziom zanieczyszczenia w naszej okolicy. Wszystko po to by z tego co kiedyś nazywaliśmy bieganiem na świeżym powietrzu a dziś w smogu nie przyniosło więcej szkód niż pożytku.
  3. Jeśli pogoda lub poziom zanieczyszczenia nie sprzyja bieganiu na dworze warto wykorzystać domowy sprzęt fitness taki jak rower stacjonarny , orbitrek lub wioślarza . Wykorzystując ten sprzęt systematycznie i stosując coraz większe obciążenia po 2-3 miesiącach możemy zaobserwować bardzo pozytywne efekty w naszym samopoczuciu , kondycji i co najważniejsze wadze i wyglądzie !
  4. Gdy do tego wszystkiego dołożymy jeszcze dobrze zbilansowaną dietę , odpowiednią dla nas (warto poradzić się dietetyka) plus pozytywne oczekiwanie można być pewnym , że cel jaki sobie założyliśmy osiągniemy bez większych problemów.

Warto pamiętać , że realne (a nie szalone ) cele na 2-3 miesiące to spadek wagi od 5 do 12 kg . Że należy obserwować swój organizm , a w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem rodzinnym (warto zrobić badania ogólne) . Pić dużo wody niegazowanej i … znaleźć sobie kompana, z którym razem znacznie łagodniej i milej przejdziemy przez dni kiedy nam się nie będzie chciało !

Powodzenia . Orbic Polska – Na zdrowie !